DANIŞMANLIK

FİRMALARIN DANIŞMANLIK HİZMETİ ALMALARINA GERÇEKTEN İHTİYAÇ VAR MIDIR?

Tabii öncelikle bu hizmetin alınacağı konu çok iyi belirlenmelidir. Biz, GURU Sistem Yönetim ve Yazılım olarak danışmanlık hizmetlerimizde şirketin çalışma ve yönetme tarzını ayrıntılı bir şekilde analiz ediyoruz. Analizler sonucunda mevcut durumu tespit edip çözüm yolları geliştiriyoruz. Firma içerisinde, yöneticiler ve çalışanlarda bir süre sonra işletme körlüğü oluşabilmektedir. Bu durum sorunların ve çözüm yollarının tespit edilmesini güçleştirmektedir. Danışmalık hizmetlerimiz ile firmanın yeni çalışma yöntemlerinin belirlenmesi, sorunların çözümünde uygulanan metotların geliştirilmesi gibi konularda önemli katkılar sağlamaktayız.


Sistem – Analiz – Uygulama Danışmanlığı

Projenin hedeflerine ulaşabilmesi ve uygulamanın gerçekleştirilmesi için 3 ayrı kategoride danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Sistem Danışmanlığı

Firmanın genel sisteminin oluşturulması açısından yapılan bir çalışmadır. Hedeflere ulaşılabilmesi için eldeki mevcut kaynakların verimli ve rasyonel bir şekilde kullanılmasını sağlayan bir çalışma sisteminin belirlenmesidir. Sermaye, müşteri, personel, pazar potansiyeli gibi tüm kaynakların en etkin ve entegre bir şekilde çalışmasını sağlayan bir sistem tasarımıdır.

Yazılım Danışmanlığı

Bir işin veya uygulamanın yazılım üzerinde nasıl gerçekleştirilmesi gerektiğinin belirlenmesi yazılım danışmanlığı işidir. Yazılımın sadece kullanıcıdan gelen taleplerin veya ihtiyaçların karşılanması şeklinde geliştirilmesi de yeterli değildir.

Yazılım, tüm sistemi, işleri, uygulamaları ve sonuçları doğrudan etkiler. Dolayısıyla yapılacak bir hata tüm sistemi olumsuz yönde de etkileyebilir. Yazılımın kişi ve modül bazında değil, tam bir entegrasyon içerisinde geliştirilebilmesi için yazılım danışmanlığına ihtiyaç duyulmaktadır.

TEKSTİL İŞ AKIŞ DANIŞMANLIĞI

Mevcut iş akışları bir tekstilci bakışıyla yeniden incelenip firmadaki iş akışları genellikle anlık alınan kararlar çerçevesinde, o an çalışan kişilerin iş yapabilme yeteneklerine göre belirlenmektedir. Bazı kişilerin daha çalışkan ve üretken olmalarından dolayı en yakınındaki işler onlara verilmektedir. Bu durum uzun vadede risk taşıyan bir uygulamadır. O kişinin artan iş yoğunluğundan dolayı yorucu ve bıktırıcı bir moda girmesi şirketi zor durumda bırakabilir. Hedef iş akışları, tekstil işinde olması gerekenlerin ortaya konulması ve uygulanması ile gerçekleştirilebilmektedir.

DANIŞMANLIK HİZMETİNE GERÇEKTEN İHTİYAÇ VAR MIDIR?

Eğer firma, çözmesi gereken bir yığın sorun ile karşı karşıya kalmışsa, büyümek ve daha fazla kar etmek için danışmanlık hizmetine ihtiyaç vardır. Firma içerisinde, yöneticiler ve çalışanlarda bir süre sonra işletme körlüğü oluşabilmektedir. Bu durum soruların ve çözüm yollarının tespit edilmesini güçleştirmektedir. Danışmalık hizmetlerimiz ile firmanın yeni çalışma yöntemlerinin belirlenmesi, sorunların çözümünde uygulanan metotların geliştirilmesi konularında firmaya önemli katkılar sağlanmaktadır. Danışmanlık hizmetlerimiz ile şirketlerin çalışma ve yönetme yöntemleri ayrıntılı bir şekilde analiz edilmektedir. Bu analizler sonucunda mevcut durum tespit edilmektedir. Firmanın gerçek durumu ortaya konulduktan sonra yaptığımız öneriler ile yeni bir çalışma sistemin kurulması sağlanmaktadır.

İSTANBUL: Adnan Kahveci Bulvarı Kocasinan İş Merkezi A Blok No:202 Kat:7 Şirinevler / İstanbul

Tel: +90 212 652 93 93

info@guru.com.tr

EDİRNE: Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesi 22030 Merkez / Edirne

Tel: +90 284 214 41 44