BAŞARI ÖYKÜLERİMİZ

RASA TEKSTİL

Üretim Planlama Müdürü Bülent DEMİRDAĞ ve Müşteri Temsilcisi Şevket ALTUNTAŞ ile Rasa Tekstil’in 2016 yılında başlayan CoreTEX yolculuğunu değerlendirdik.

Firmanız hakkında genel bilgi alabilir miyiz?
Bülent DEMİRDAĞ – Üretim Planlama Müdürü

Rasa Tekstil 1993 yılında, sektörde uzun yıllar deneyim kazanmış bir aile tarafından kurulmuştur. Türk tekstilinde başarısını kanıtlamış, profesyonel yöneticileri  ve uzman personelleriyle kurumsallaşmasını tamamlamış bir şirkettir. Üretim ve faaliyetleri ihracata dönük %100 Pamuk merserize Polo&Golf  Shirt’ler ve yine %100 pamuktan S-Shirt’ler üretmektedir. Ürünlerini Almanya başta olmak üzere, Fransa, İtalya ve diğer Avrupa ülkelerine ihraç etmektedir. İşbirliği yaptığı dünya markalarıyla birlikte üretim hacmi ve ihracat yaptığı ülke sayısı da giderek artmaktadır. Müşteri memnuniyeti kurum felsefesinin temelini oluşturmaktadır. Pazardaki rekabette kuruma üstünlük sağlayan prensipler; iyi kalite, uygun fiyat, zamanında sevkiyat ve kaliteli hizmettir.

FELLA TEKSTİL

Fella Tekstil’in 2008’de başlayan 8 yıllık CoreTEX yolculuğunu ve gelinen noktayı firma yetkilisi Muzaffer MUTLU ile konuştuk.

Firmanız hakkında genel bir bilgi alabilir miyiz?
Muzaffer MUTLU – Firma Yetkilisi

Fella Tekstil 1996 yılında kurulmuştur. 20 yıldır konfeksiyon sektörünün içerisinde bulunmaktadır. Başlangıçta 2 müşteri ile yola çıkıp şuan 12 müşterisi vardır. Yıllık olarak yaklaşık 15.000.000 milyon cirosu vardır. Genellikle Avrupa ülkelerine ihracat yapmakta ve kendi iç piyasasında, Hummel ile çalışmaktadır. Yaklaşık olarak 80 çalışanı bulunmakta.

VASIL TEKSTİL

Vasıl Tekstil’in 2012 yılında başlayan CoreTEX ve Enviro yolculuğunu firma sahibi Celal KOCA ile değerlendirdik.

Firmanız hakkında genel bir bilgi alabilir miyiz?

Celal KOCA – Firma Sahibi

Vasıl Tekstil, 1990 yılında Koca Kardeşler unvanı ile faaliyete başlamıştır. Kardeşler olarak Laleli piyasasında, Balkan ülkelerine ihracat yapıyorduk. 1993 yılına kadar devam eden Koca Kardeşler Tekstil, unvan değişikliği ile Trampa Tekstil olarak, 2006 yılında fason üretime başlamış ve birçok kişiye istihdam sağlamıştır.

MYN TRİKO

Myn Triko’nun 2014’te başlayan CoreTEX, Enviro yolculuğunu firma sahibi Metin AKYÜZ, Muhasebe Müdürü Mehtap ATMACA, İmalat Müdürü Metin KAYA ile değerlendirdik.

Firmanız hakkında genel bilgi alabilir miyiz?
Metin AKYÜZ – Firma Sahibi

Myn Triko 1988 yılında kurulmuştur. Yaklaşık olarak 38 yıldır triko sektörünün içerisindedir. Myn Triko 1988’den bu yana daha işlemli ürünler, daha üst düzey kalitede koleksiyonlar hazırlayan ve üreten, kendi markası ihracatı dışında iç piyasası olan, butik tarzı çalışan bir firmadır.

UĞUR KONFEKSİYON

Uğur Konfeksiyon’un 3 ayda CoreTEX ile Hücre Sistemine geçişini ve Enviro Finans Yönetim Sistemiyle olan entegre işleyişi, firma Mali Müşaviri ve İç Denetçi Tahsin Işıkören, Muhasebe Müdürü Mustafa Şeker, Muhasebesi Sorumlusu Ömer Gül ve Bilgi İşlem Müdürü Süleyman Ayar ile yaptığımız röportajdan dinleyelim.

2011 yılı başından beri CoreTEX kullanıyorsunuz. Yazılım arama sürecinde beklentileriniz nelerdi?

Mustafa Şeker:

Biz diğer tekstil firmalarına göre farklı bir konumdayız, çünkü triko üretiyoruz. En büyük beklentimiz ihtiyaçlarımızı tamamen karşılayabilecek bir üretim programıydı. Hazır bir konfeksiyon programıyla üretimi takip edebileceğimizi düşünmüyorduk.

ADAŞ GİYİM

Adaş Giyim’in 2009’da başlayan CoreTEX serüvenini, geldiğimiz tarihe kadar geçen süreci ve gelinen noktayı sistem yöneticisi Sezgin Yılmaz ve firma ortağı Osman Aydınlıoğlu ile değerlendirdik.

Firmanız hakkında genel bir bilgi alabilir miyiz?
Osman Aydınlıoğlu:

Adaş Giyim 1993 yılında Yeşildirek’te, ceket,  palto, kaban üretmek ve dahili piyasalarda satmak üzere kurulmuştur. 1999’da ihracata başlayan firma bugün bayan ve erkek üst giyim üzerine çalışmaktadır. Firma en büyük sıçramasını CoreTEX’in alınmasından sonraki dönem yaptı.

ERSE TEKSTİL

ERSE’nin muhasebe ve modelhane departmanlarındaki işleyişi firma finansman yöneticisi Süheyla Doğan ve modelhane şefi Seval Boztepe ile konuştuk.

ERSE muhasebe departmanında işlerinizi nasıl takip ediyorsunuz?

Süheyla Doğan: 

Ben CoreTEX’i de Enviro’yu da kullanıyorum. Enviro’da daha çok çekler ve bankalar modülünü kullanıyorum. Bizde sistem günlüktür. Hareketler anlık olarak işleniyor, işler asla beklemiyor. Tamamlanmış çekleri, senetleri ve yurt dışı alacak takibini de Enviro’dan kontrol ediyoruz. Bizim bankalarla yaptığımız tüm anlaşmalarımız kura göre. Ben bankada bir bedeli 2.32’den bozdurmuşsam maliyetlerime de 2.32’den yansıyor.

İSTANBUL: Adnan Kahveci Bulvarı Kocasinan İş Merkezi A Blok No:202 Kat:7 Şirinevler / İstanbul

Tel: +90 212 652 93 93

info@guru.com.tr

EDİRNE: Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesi 22030 Merkez / Edirne

Tel: +90 284 214 41 44